top of page

שאלות נפוצות

מי נכלל בקבוצת המוטבים של הקרן?

קרן עטופים באהבה תומכת בילדי אזרחים ישראלים שנרצחו ביום הטבח של השבעה באוקטובר בגילאי 0-25, כולל ילדי האזרחים אשר לקחו חלק בשמירה על היישובים במסגרת כיתות הכוננות.

 

על פי המידע העומד לרשותנו, ישנם 27 ילדים בגילאי 0-25 אשר איבדו את שני הוריהם ועוד 353 ילדים בגילאי 0-25 שאיבדו הורה אחד. הקרן הייתה בקשר עם כל המשפחות באופן ישיר או דרך נציגיהם וחלקה לכולם מענקי סיוע ראשוניים. במידה והנכם זכאים לתמיכת הקרן על פי הקריטריונים המוגדרים לעיל וטרם קיבלתם מענק ראשוני, אנא צרו קשר בטופס המקוון המופיע בתחתית האתר. 

כיצד הקרן מספקת תמיכה?

קרן עטופים באהבה פועלת בשלושה ערוצי העצמה: העצמה כלכלית, העצמה אישית והעצמה טכנולוגית.

 

העצמה כלכלית

במישור הכלכלי הקרן חילקה עד כה מענקי סיוע מידיים בסך כולל של מיליון וחצי שקלים לטובת צרכים בסיסיים של הילדים ומשפחותיהם.

בטווח הבינוני והרחוק, הקרן שמה לה למטרה להעניק לילדים בסיס כלכלי משמעותי בכוונה לסייע להם להגשים את עצמם במישור המקצועי והאישי ולהגיע לעצמאות פיננסית בבגרותם.

 

עד גיל 18, הקרן תעמיד לרשות הילדים מענקים לטובת מימון משלים לטיפולים נפשיים מקיפים, וכן לטובת פיתוח וטיפוח כשרונות מיוחדים.

הקרן כעת בתהליך גיוס כספים נרחב במטרה להעניק לילדים מענקים משמעותיים נוספים שיהיו זמינים עבורם החל מגיל 18 לתמיכה באירועי חיים קריטיים, כגון: לימודים אקדמיים בארץ ובחו"ל, פתיחת עסק או רכישת דירה. פרטים מדוייקים יימסרו למשפחות לאחר השלמת גיוס הקרן.

העצמה אישית

בשיתוף פעולה עם ארגונים חינוכיים נבחרים, הקרן מפתחת כעת תוכניות העצמה אישית במגוון תחומי עניין, כגון: יזמות, מנהיגות, ספורט, אמנות והעשרה, מתוך אמונה כי פיתוח תחושת המסוגלות העצמית של הילדים בתחומי העניין שלהם, מהווים מרכיב חיוני בתהליך השיקום והריפוי. 

אנו שואפים להציע תוכניות אלו לילדים החל מקיץ 2024. פרטים מדוייקם יימסרו למשפחות בתום תהליך התכנון.

 

במקביל, הקרן תציע לילדי הקרן המעוניינים בכך ליווי מנטורינג צמוד על ידי בכירים בקהילת ההי-טק והעסקים בישראל, והחל מגיל 18 גם הזדמנויות להתמחות והשמה.

העצמה טכנולוגית

הקרן שואפת לסייע לארגונים שונים הפועלים במערך התומך של הילדים לשלב פתרונות טכנולוגיים לטובת ייעול וטיוב שירותיהם. הפרויקט הראשון של הקרן אשר פותח בשיתוף פעולה עם הקרן לנפגעי פעולות האיבה, הינו "בוט זכויות" - פלטפורמה דיגיטלית מבוססת Chat-GPT המסייעת למשפחות להבין טוב יותר את זכאותם.

האם הקרן משתפת פעולה עם ארגונים אחרים?

מיום הקמתה, הקרן שמה לה למטרה לפעול בשיתוף פעולה עם ארגוני סיוע אחרים וכן ארגונים ממשלתיים. בין פעילי הקרן נמנים נציגי היישובים, מנהלים בכירים לשעבר בביטוח הלאומי ויו"ר ועדת למ"ד במשרד הבטחון. אנו פועלים בשיתוף פעולה עם ארגונים נוספים רבים, בינהם ארגונים יציגים של הממשלה כגון ארגון נפגעי פעולות האיבה והקרן לנפגעי טרור של הסוכנות היהודית, וכן עם יוזמות חדשות אשר נולדו לאחר השבעה באוקטובר. בנוסף, הקרן פועלת בשיתוף פעולה עם ארגונים נוספים במגזר השלישי בתחומי החינוך הבלתי-פורמלי לבניית תוכניות העצמה מותאמות לילדי הקרן.

כיצד מנוהלים הכספים?

כיום הכספים מוחזקים בפלטפורמת תרומות מוכרות - IsraelGives/AmericaGives. אנו ממנפים את המומחיות שלהם לעמידה ברגולציה ותאימות מס. כספי סיוע מיידיים יסופקו מחשבון זה בהתאם למדיניות צוות ההנהלה של ה-ICF.


במקביל, ועדת ההשקעות של הקרן הכוללת בכירים מעולם הבנקאות והפיננסים בישראל אמונה על בניית אסטרטגיית השקעה סולידית ואחראית לטווח הארוך בהתאם לחוק הישראלי ולסטנדרטים בינלאומיים. למידע נוסף על ועדת ההשקעות ומודל ההשקעות של הקרן, יש ליצור קשר בטופס המקוון המופיע בתחתית האתר. 

הכספים אשר יגויסו יחולקו לילדי הקרן בהתאם לקריטריונים שייקבעו על ידי ועדת המענקים של הקרן הכוללת בכירים לשעבר בביטוח לאומי, יו"ר ועדת למ"ד (חריגים) במשרד הבטחון, נציג הנהלת הקרן, נציג המשפחות, מנהלים פיננסים ובכירים בתחום בריאות הנפש. למידע נוסף על הרכב הועדה ומדיניות חלוקת המענקים, יש ליצור קשר בטופס המקוון המופיע בתחתית האתר.

מי מספק לקרן ליווי משפטי?

משרד עו"ד גורניצקי GNY

מהי היישות החוקית של הקרן?

הקרן מאוגדת כחברה לתועלת הציבור (חל"צ) תחת השם: עטופים באהבה איי.סי.אף בע"מ - Wrapped with Love ICF LTD Fund

הקרן התאגדה ונרשמה על פי חוק החברות כחברה לתועלת הציבור בערבון מוגבל לאחר שהתקבל על כך אישורו מרשם ההקדשות בתאריך ה31.12.2023 י"ט טבת תשפ"ד.

מספר חברה: 516907888

האם התרומה שלי ניתנת לניכוי מס?

כן. בישראל, תרומות מוכרות לצרכי מס לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה.

בארה"ב כספים מועברים באמצעות ארגון צדקה רשום בארצות הברית 501(c)(3).

האם הקרן מקבלת רק תרומות כספיות?

תרומות אקוויטי

מלבד מזומן, הקרן מקבלת תרומות של אקוויטי (אופציות ומניות) באמצעות פלטפורמת Valoo, כאשר בעת אירוע הנפקה, אקזיט או מכירה, המניות מתורגמות למזומן שנתרם ישירות לקרן. 

תרומות מוצרים ושוברי קנייה

אנו גם מקבלים תרומות של מוצרים חדשים ושוברי קנייה לילדים בהתאם לצרכים העולים מן הילדים ומהמשפחות. 

תרומת נכסים ועזבונות

למידע נוסף, יש לפנות אלינו בטופס המקוון המופיע בתחתית האתר.

תרומות נוספות

יש באפשרותינו להציע לילדים הזדמנויות נוספות, כגון שיעורים פרטיים, חוגים, קייטנות, כרטיסים למופעים, מנויים, ציוד מוסיקלי וספורט וכיו"ב. יש לפנות לאינו בטופס המקוון בתחתית האתר לבירור מעמיק. 

כיצד ניתן להתנדב בקרן?

קרן עטופים באהבה מנוהלת ומופעלת בעיקר על ידי מתנדבים. אם משימת הקרן קרובה לליבכם והנכם מעוניינים לתרום מזמנכם ומכישוריכם, אנא צרו קשר.

 

אנו מחפשים מתנדבים עם הכישורים הבאים: ניהול פרויקטים, ניהול קשרי קהילה, ניהול שת"פים, יצירת תוכן, עיצוב גרפי, עיצוב אתרים, מפתחים, מפיקי אירועים, צלמים, אנשי פיננסים, ניהול אומנותי, מנטורים ובעלי רקע בעבודה סוציאלית ובארגוני חינוך וחינוך בלתי פורמלי.

אנו מבקשים ממתנדבים התחייבות של מספר שעות שבועיות למשך שלושה חודשים לפחות. 

בנוסף, ניתן להצטרף לקבוצת הצ'מפיונס (שגרירים) של הקרן היוזמים אירועי התרמות כספים. בין האירועים שהופקו עצמאית על ידי שגרירי הקרן אירועי גיוס סביב חגיגות בר\בת מצווה, מכירות פומביות, מופעי מוסיקה ותרבות, גיוס בבתי כנסת, בתי ספר וחברות.

אנו נשמח לשתף פעולה בכל יוזמה שכזו. מפגש שגרירים בזום מתקיים אחת לחודש לצורך עדכונים, שיתוף רעיונות וסיוע הדדי. 

 

למידע נוסף על הזדמנויות להתנדבות והצטרפות לקהילת השגרירים אנא צרו קשר בטופס המקוון המופיע בתחתית האתר. 

bottom of page